• Jeugdwedstrijden 15-02: "beter leren om meer om te schakelen".

    23 feb 2025
  • JO10-3

    Vandaag een zonnige maar frisse thuiswedstrijd tegen WZV United (Oostburg / IJzendijke). Romy bleef ziek thuis achter (beterschap) en de rest probeerde vol goeie moed weer een resultaat te halen. We waren niet veel minder als de tegenstander maar zij waren net wat scherper in de afronding als ons.  Verdedigend moeten we ook wat beter leren om meer om te schakelen en de tegenstander te dekken. Ruststand 1-4, eindstand 3-9 (3 x Luca). Best goed voetbal gezien maar het kan allemaal nog een stapje beter en ook voor elkaar, gaan we aan werken!

    Walcheren JO10-3 - SJO MO10-1: Vanochtend mochten we lekker vroeg voetballen uit tegen de JO10-3 van Walcheren. 

  • Norah en Fauve waren er vandaag niet, dus was Nine mee als gastspeelster, die het overigens erg goed deed! We moesten op het kunstgrasveld, dat was ondanks de kou best bespeelbaar. De ondergrond was nog wel vrij hard, waardoor het voor sommigen best lastig was. Dat was direct te merken, de eerste beste bal schoot door en de tegenstander kon benutte de makkelijke kans, dus stonden we direct 1-0 achter. Na een tijdje spelen kwamen we er steeds beter in, kregen ook al best wat kansen. Het was gelijk opgaand, dus ook de tegenstander kreeg nog wat kansjes. Halverwege de eerste helft kwamen we ineens op 1-1 door een slimme punter van Kiki. Tot de rust gebeurde er voor de rest weinig voor de goals, dat had vooral te maken met het veld, waardoor iedere bal bij de tegenstander belande, en die gaven hem dan gelijk weer terug. Na de rust waren we niet scherp, we kwamen direct onnodig 2-1 achter. Daarna was het weer tijdje net als in de eerste helft. Walcheren kwam halverwege zelfs op 3-1 voor. Maar vanaf de aftrap scoorde Sanne de 3-2. Dus eigenlijk nog niets verloren, en dat bleek. Niet veel later schoot Kiki de 3-3 binnen. Daarna kon het beide kanten op. Met nog 5 minuten te gaan schoot Evi de bal er ineens in, waardoor we zelfs 4-3 voor stonden. In de laatste paar minuten hadden we er nog meer kunnen scoren, maar dat lukte niet. Aan de andere kant kwamen we zelf ook nog een paar keer goed weg. Gelukkig lukte het Walcheren niet meer op te scoren. Wederom een keurige overwinning, en weer teruggekomen van een achterstand. Goed gedaan allemaal.

    MO13. Nog voor dat de zon op kwam waren we al vertrokken naar Kapelle om daar te voetballen tegen de mo 13. Het veld was koud en wit. Om 08.30 uur was de aftrap. Beide teams waren in het begin gelijkwaardig. Zowel wij als Kapelle kregen kansen om te scoren. Helaas was Kapelle degene die als eerste scoorde. Gelukkig konden we kort daarna weer gelijk maken. Merel wist het net te vinden achter de keepster van Kapelle. We konden deze stand niet vasthouden tot de rust. Kapelle wist nog een keer te scoren zodat er halverwege 2-1 op het bord stond. Kort na de rust kregen we op nieuw een doelpunt tegen en je zag de inzet afnemen van het team. We konden geen vuist meer maken in de tweede helft. Asmara en Sanne waren in de eerste helft al uitgevallen dus de andere meiden moesten het doen. Dit lukte helaas niet. Of het de vroege aanvangstijd was of dat er andere oorzaken waren geen idee. Kapelle bleef gewoon door voetballen en kon er nog een aantal maken waardoor de eindstand op 7-1 uit kwam. Hopelijk zijn we volgende week scherper in de duels en hebben de echte wil om te winnen want dan wacht Zeelandia Middelburg.

    Vandaag stond voor de MO15-1 de uitwedstrijd tegen RKVV Roosendaal MO15-1 op het programma. Een vereniging met meer dan 1.600 leden en 8 voetbalvelden. Het betrof het selectieteam van Roosendaal dat in de 1e fase nog op hoofdklasse niveau acteerde.

     Vooraf aangegeven dat als we de inzet van afgelopen maandag op de training zouden kunnen opbrengen we echt kans zouden maken op een goed resultaat, maar als we de inzet van afgelopen woensdagavond zouden aanhouden we tegen een kansloze nederlaag zouden aanlopen.

    We mochten aantreden op kunstgras. Het veld was behoorlijk glad en de ondergrond voelde aan als beton (wat sommige speelsters ook aan den lijve gevoeld hebben). In de eerste helft ontstond een redelijk gelijk opgaande wedstrijd waarbij Roosendaal ietwat zuiverder was in de passing. In de 16e minuut moesten we helaas de 1-0 tegentreffer incasseren, wat tevens de ruststand was. In de rust aangegeven dat we er nog korter op moeten zitten en met meer overtuiging de duels moeten aangaan. Met Jet in de tweede helft in de spits kregen we vooraan meer voet aan de grond en gingen we steeds beter voetballen. Met twee mooie uitgespeelde aanvallen kregen we in de 4e en 8e minuut van de tweede helft twee grote kansen met een 1 op 1 met de keepster, welke helaas beiden net werden gemist. Tussen deze kansen door hadden we bij een uitval van Roosendaal wel de 2-0 tegentreffer moeten incasseren.

    We bleven er voor strijden en de intensiteit werd verder opgevoerd. In de 55e minuut resulteerde dit dan ook door goed doorzetten van Sam en Jet in de welverdiende 2-1 aansluitingstreffer van Lizzi. Helaas voor ons wist Roosendaal 2 minuten later de voorsprong weer uit te diepen door de 3-1 te maken. Omdat de meiden merkten dat we zeker niet onder moesten doen voor deze tegenstander bleven ze er in geloven en voor strijden. Nadat een schot van Aimee niets opleverde en Lizzi net naast kopte was het VERONIQUE die via een prachtig afstandsschot van buiten de zestien haar allereerste officiële doelpunt ooit in een competitiewedstrijd scoorde en de spanning weer helemaal terugbracht in de wedstrijd.  In de laatste 10 minuten hebben de meiden (met bebloede knieën, schaafwonden van 10 centimeter groot en tot hyperventileren aan toe) gestreden voor wat ze waard waren, maar konden we de terechte gelijkmaker helaas niet meer afdwingen. Na afloop was iedereen trots op onze prestatie en met name over hoe we de 2e helft met elkaar hebben gestreden en gevoetbald. We hebben echt laten zien dat we op dit niveau thuishoren.